Novinky - co se u mě děje, co kde fotím, co vytvářím

Malá Fatra a Terchová

Vydali jsme se s manželkou a dětmi na krásnou dovolenou na Slovensko a to přímo do rodiště Juraje Jánošíka Terchová. Krásná krajina na procházky, turistiku a v zimě pro lyžaře. Pro nás fotografy úžasné příležitosti v podobě panoramat a krásné přírody. Jen mít více času.


Jiří Hejda
2019-08-21

Zámek a park Lednice

Jedny z mála fotografií co mě zbyly po nedělním výletě. Selhala technika a paměťová karta vynechala poslušnost a více než třetinu fotek nenávratně smazala. I tak přes všechny možné programy se mě povedlo pár fotek zachránit a uchovat vzpomínku na tenhle krásný areál na jihu Moravy


Jiří Hejda
2019-08-12

Svatba novomanželů Němečkových

Naši společní kamarádi nás požádali o nafocení své svatby. Svatba i focení se odehrávalo na větrnném mlýně v Kuželově.  I když to byla první zkušenost se svatbou jako jeden s hlavních fotografů, docela jsme si to i s manželkou užili a fotky, alespoň když mluvím za sebe, se mě líbí. Snad se budou líbit i novomanželům. Celá galerie zde a všechny fotky z focení, svatby i hostiny najdete zde

 


Jiří Hejda
2019-08-07

Pár momentek ze zlínské zoo

Měl jsem opět možnost fotit zvířata ve zlínské zoo. I když byla starost o naše děti na první místě, i tak se pár momentek povedlo.


Jiří Hejda
2019-08-05

Cyklovýlet na rozhledna Brdo

Můj oblíbený cíl výšlapů na kole, na nejvyšší horu Chřibů Brdo. Trasa má asi 16 km a z toho 6-7km vede lesní cestou do mírného kopce. Na vrcholu je rozhledna s pěkným výhledem do krajiny. Na vrchlo mě zatím nepřálo počasí, proto jsou mé fotky zatím se zataženou oblohou. Snad se na mě ještě štěstí usměje.


Jiří Hejda
2019-07-29

Jawa 21 a fotokoutek

Velmi dobrý nápad vidím poslední dobou na různých oslavách. Naaranžovaný fotokoutek. Fotky jsou zde pak mnohem lepší než někde u pivních flašek a panáků a odpadků. Jen tak dále a více takových zajímavých nápadů, jako je fotokoutek s touhle krásnou Jawou.


Jiří Hejda
2019-07-26

Proč upravovat fotky v počítači

Publikuji nový článek hlavně pro amatérské a začínající fotografy, o tom jak je důležité upravovat fotografie v pc. I úplný lajk ve svých začátcích dokáže své fotografie díky programům jako jsou např. Zoner, Photoshop, Corel posunout úplně někam jinam. Více se dočtete v mém novém článku. Přiloženy jsou i ukázky fotografíí před a po úpravě. Celý článek zde.


Jiří Hejda
2019-05-22

Návštěva kovozoo REC Group Staré Město

V sobotu jsem s rodinkou navštívil celkem unikátní expozici kovozoo REC Group ve Starém Městě. Expozice je obzvlášť pro děti, ale i pro technicky zaměřené rodiče, velmi zajímavá. Najdete zde spoustu skvělých exponátů svařených z odpadmího kovu z přilehlého kovošrotu. Součástí expozice je i několik starých zakonzervovaných pracovních strojů, nebo výrobek místní letecké firmy, letoun L610.


Jiří Hejda
2019-05-20

Hostýnské vrchy

Cestou přes Bystřici pod Hostýnem, jen z parkoviště auta jedna rychlá fotka Hostýnu a kopců kolem. 


Jiří Hejda
2019-05-14

Pěší výlet na čachtický hrad

S rodinou jsme se vypravili v den státního svátku (8.5) na krátký pěší výlet na čachtický hrad. Počasí bylo ideální až na mírně pofukující vítr. Výšlap je vhodný pro rodiny s dětmi a kočárky. Cesta je celkem mírná a kočárek se dá vytlačit přímo až do hradu. Z hradu je moc pěkný výhled na okolí a pro nás fotografy se zde dá pořídit pár krásných záběrů. Jiří Hejda
2019-05-09

Trail v Chřibech

Pokus s mým švagrem, který ochotně dělal figuranta. Testovali jsme focení outdoorových aktivit na horském kole. V galerii jsou první vlaštovky. Tohle téma mě ale zaujalo a myslím, že ještě nějaké fotky přidám a snad se časem i zlepší kvalita. Celá galerie zdeJiří Hejda
2019-05-06

Na skok v Salzburgu

Cestou z veletrhu v Mnichově jsme se stavili v krásném rakouském městě Salzburg. Určitě je to ráj turistů, fotografů. Bohužel jsme na místě měli málo času a pouze základní vybavení bez stativu. Taky jsme nebyli na místě v ideálních světelných podmínkách. Slunce bylo ještě dost nad hlavami a světlo bylo horší. Ale i tak jsem pár fotografií vytvořil a jsem za ně rád.

Alpská krajina


Jiří Hejda
2019-04-12

Zámecký park Veselí nad Moravou

Dostal jsme doporučení od známého na velmi fotogenickou lokalitu, kterou je zámecký park ve Veselí. V pátek bylo velmi zajímavé světlo tak jsem neváhal a vyjel jsem s fototechnikou fotit na tohle kouzelné místo. Sice jsem měl málo času, ale povedla se mě jedna fotka, se kterou jsem velmi spokojený. V galerii Megapixel získala fotografie rybníku se zámkem v pozadí v anonymitě hodnocení 92,7%


Jiří Hejda
2019-04-01

Západ slunce na štěrku u Veselí nad Moravou

V pátek, když jsme přišel z práce, tak jsem měl chvilinku čas tak jsem usedl do auta a jel na jedeno místní menší jezero se pokusit vyfotit pár fotografií při západu slunce. Slunce bylo za mými zády, ale i přesto jsem nakonec našel místo a dal se vyfotit i západ. Všechny fotografie jsem fotil na 3 expozice -2EV 0 +2EV a posléze skládal v Zoneru, tak aby vynikl dynamický rozsah a kresba ve stínech i ve světle. Foto včetně exif zde


Jiří Hejda
2019-03-25

Dnešní focení na Velehradě

Hlavně jsem chtěl vyzkoušet nový stativ Manfrotto ELEB5BL-BH.Stativ se velmi osvědčil, kde hlavní přednost je kulová hlava a mnohem pevnější a stabilnější provedení než náš bývalý stativ Hama. Celkové zpracování stativu je velmi kvalitní, pevné. Nastavení a ovládací prvky jsou přesné a velmi ergonomické.


Jiří Hejda
2019-03-20

Dnešní výšlap na Kazatelnu v Chřibech

Dnešní výšlap z rozcestí "U křížku" na kazatelnu za účelem pořízení pár fotografií. Snad se něco povedlo, i když světelné podmínky nebyly ideální.


Jiří Hejda
2019-03-09

Nejčastější chyby při fotografování

V tomto článku bych chtěl shrnout podle mě základní chyby při fotografování různých scén, portrétů, architektury, podle mých dosavadních zkušeností. Rád bych pomohl všem, co hledají na internetu nové a nové informace i když je jich na internetu hodně rád přidám svůj pohled. Netvrdím, že je tohle nějaký zákon a chyb by se dalo vymyslet mnohem více, ale tyhle základní když se naučíte dodržovat, určitě vám to pomůže ke zlepšení.

Více...


Jiří Hejda
2019-02-23

Copyright © 2019 Jiří Hejda admin